Rejs przeciw wykluczeniu

Kolejne integracyjne wydarzenie, zrealizowane przez Stowarzyszenie Feniks w ramach projektu ,,Rejs przeciw wykluczeniu”, które sfinansowane zostało ze środków Sektora 3 w Szczecinie 

Celem projektu było zorganizowanie ciekawego wydarzenia, które przyczyni się do integracji członków Feniksowej rodziny z mieszkańcami miasta Szczecin w tym zapobieganie społecznemu wykluczaniu osób bezdomnych na podstawie złych stereotypów. Uważamy, że tylko dzięki takim formom integracji i aktywizacji osób bezdomnych z innymi grupami społecznymi mamy szansę pozytywnie wpływać na krzywdzące opinie dotyczące ludzi bezdomnych i ubogich. Do współpracy w wydarzeniu chętnie przystąpiły rady osiedli: Stołczyn, Turzyn i Śródmieście Zachód. Oprócz głównej atrakcji jaką był wycieczkowy rejs po Odrze statkiem Kapitan Cook, uczestnicy rejsu mieli zagwarantowany posiłek z grilla, kawę, herbatę i słodkości. Wydarzeniem towarzyszącym był występ gitarowego zespołu złożonego z członków ekipy Feniksa oraz wspólne śpiewanie popularnych i lubianych szlagierów. W rejsie łącznie udział wzięło niemal 100 osób. Ten integracyjny rejs zaowocował chęcią dalszej współpracy przy organizacji podobnych, wspólnych wydarzeń.

Przy tej okazji składamy podziękowania dla Kierownictwu sklepu Społem za o prowiantowanie naszego rejsowego grilla. Dziękujemy również Partnerom Projektu za wkład i zaangażowanie w realizację rejsu.